Egy Kallax mindenkinek kell

Az Ikea Kallax sorozata egy annyira egyszerű a maga kocka formájával, hogy már nemcsak az Ikea gyártja, hanem számos hasonló termék van a piacon. Ezen kívül rengeteg kiegészítőt találunk hozzá a kézműves termékektől a kínai tömegtermékig: kosarak, fiókok, dobozok.

Ezekkel együtt szinte kimeríthetetlen tárháza lesz a Kallax a lakberendezésnek, amivel akár gyerekszobát, akár hálószobát vagy nappalit rendezünk be, nem lőhetünk mellé. 

Iroda bútornak is kiváló, hiszen könnyen módosítható, ha át kell rendezni vagy költöztetni az irodánkat. 

Az itt felhasznált elemek:

Kallax polcos elem 77×77 cm

Kallax polcos elem 42×147 cm

Ezen kívül már csak egy tömbösített fenyő lapra vagy egy munkalapra, esetleg egy sima bútorlapra van szükséged az asztallap kialakításához. 

A falra is tehetsz polcos, de szerelhetsz fel oda is kallax elemeket, ha még több tárolóhelyre van szükséged. 

Iskolakezdés és Kallax

A gyerekszobában alap esetben játékok tárolására használhatod az elemeket, de az íróasztal vagy a pipereasztal – ha már nagyobb lányod van – akkor szintén játszik.

EXTRA TIPP:

Íróasztal sokféle megoldással készíthetsz a Kallax-ból, a lényeg mindig az, hogy lehetőleg állítható magasságú széket használd!

A 77 cm magasság már eleve magasabb egy normál íróasztalnál, de ha erre még ráteszed a 2 cm vastag asztallapot, akkor egy hagyományos székkel már nem tudod használni. 

Egy gyerek meg főleg nem, mert neki már magasra kell tennie a könyökét és az alkarját. Így felhúzza a vállát, ami nem ideális egy íróasztalnál dolgozva. 

Gyerekszoba és Kallax

Játék tároláshoz elsősorban akkor ajánlom, ha már van a gyereknek annyi ereje, hogy ki tudja húzni a kosarakat, dobozokat, és nem ejti a lábára! 

A Kallax elemek ugyanis kb. 4 cm kerettel rendelkeznek, vagyis a gyerkőc lába pont olyan magas, hogy rá tudja húzni a dobozt.

Ezért kicsiknek inkább a fiókos megoldást javaslom, vagy a kosaras elemeknél a kis súlyú dolgok,pl. plüssök tárolást az alsó elemekben.

5 lépés a tágasabb lakáshoz

Egy kreatív munkafüzet, amiben az elmélet mellett a lakberendezés alapjait is elsajátíthatod.

Megtudod, hogy miért van szükséged a méretarányos alaprajzra a tervezéshez, és megmutatom lépésről lépésre, hogy ezt hogyan  készítsd el!

Előszoba és Kallax

Az előszobában általában kicsi a hely, a Kallax viszont 39 cm mély. Ezért gondold át jól, hogy neked elfér-e. Ha nem, akkor válassz másik családot az előszobába.

Ám ha elfér, akkor nagyon elegáns, egyszerű tárolókat lehet létrehozni a segítségével.

Háló és Kallax

A hálószobában  – véleményem szerint – nem szükséges sok bútor. Egy kényelmes ágy, éjjeli tárolóhely, megfelelő világítás és egy komód a fehérneműknek. 

Azt vallom, hogy a legkisebb szoba tökéletes hálónak. Legyen inkább kuckós, mint egy nagy gardróbszoba, ahol amúgy alszunk is. 

A ruhákat tárold egy gardróbszobában vagy egy olyan gardróbszekrényben, ami padlótól mennyezetig ér. De inkább a nappaliban, mint a hálóban.

Szóval a hálóban a Kallax inkább komód vagy párna/pléd tároló szerepét töltse be. 

Nappali és Kallax

A leggyakoribb felhasználási módja a gyerekszoba után a nappali. Itt legtöbb esetben tévéállvány vagy komód készül belőle. Van itt egy kis térelválasztó funkció is, mert elég stabil ahhoz, hogy önmagában is megálljon. 

Különösen, ha megpakolod könyvekkel. Azért arra figyelj, ha a gyerek fel akar rá mászni, mindenképpen rögzíds stabilan a falhoz!

Hasznos volt?

Ha kaptál inspirációt, akkor hajrá, vágj bele a megvalósításba! Ha szeretnéd jól csinálni, és elkerülni a költséges hibákat, akkor csatlakozz az Otthonteremtő Tudástárhoz!