Amikor a tervezőnek gondolkodnia kell,

akkor jönnek ki azok a lehetőségek egy lakásból, ami első ránézésre eszébe nem jutott volna senkinek.

Egy kis lakás berendezése mindig kihívás. A tulajdonosnak és a tervezőnek is. Kell persze kompromisszumokat hozni, és áldozatokat a dizájn oltárán annak érdekében, hogy a tervezett tér használható és praktikus legyen. 

Ismerni kell a megbízó életét, a lehetőségeit, a stílusát. Együtt kell gondolkodni vele, érezni, ami érez. 

Rejtett konyha

Az elrejtett konyha azért praktikus, mert az ajtók bezárása után egy letisztult, rendezett teret kapunk, amit nem zavarnak meg a konyhai gépek. Nyilván ez nem egy teljes értékű konyha terve, de azt hiszem nem is tervez senki teljes életet élni 28 négyzetméteren.

Mivel sütő nincs, ezért valószínűleg a megbízónak nem a kalács és kenyérsütés okoz örömet. A pult alatti hűtő jó elrejtve került be ebbe a teakonyhába. De egy egyetemistának elég is ennyi. 

Loggia beépítve

A kis lakásoknál jellemző a loggia beépítése. Akár engedéllyel, akár anélkül. Ennél a tervnél plusz tárolóhelyet alakítottak ki a loggián, ahol még egy dolgozósarok is helyet kapott.

Fürdőszoba minimálban

Ebben a kicsike fürdőben nem sok hely maradt a mosógépnek. Konkrétan nincs mosógép. De ez a mai világban már nem meglepő, főleg olyan városokban, ahol egymást érik a közösségi mosodák. Így nincs szükség arra, hogy a mosógép a helyet foglalja. Sem beruházást, sem helyet, sem vizet nem kell neki biztosítani. 

Bár mi elég kényelmesek vagyunk ehhez a megoldáshoz. Szeretünk birtokolni, és mindent sajátban megoldani. A mosást is. 

Képek forrása